ЗАВРШЕНА ТРЕЋА „АРЕНИНА ЛИГА ШАМПИОНА“ НА НОВОМ БЕОГРАДУ

slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika

Финалним утакмицама завршена је трећа „Аренина Лига шампиона“ на Новом Београду, која је и ове године окупила велики број основних школа и ученика са територије општине.

Догађају су присуствовали председник ФК „Бежанија“ Јован Рушић, чланови Већа Градске општине Нови Београд, представници Спортског савеза Новог Београда, представници школа, родитељи и бројни љубитељи спорта.

Титулу шампиона Новог Београда освојила је ОШ „Младост“, која је у финалу савладала ОШ „Драган Лукић“ резултатом 5:3. Током целог такмичења виђене су одличне утакмице, велики број голова, фер плеј и изузетна подршка са трибина, што је створило атмосферу достојну највећих фудбалских такмичења.

„Аренина Лига шампиона“ реализује се у оквиру кампање „Моје право да бирам спорт“, коју Градска општина Нови Београд спроводи у сарадњи са компанијом Arena Channels Group. Кроз различите програме и активности ове кампање до сада је прошло више од 30.000 деце.

Председница Градске општине Нови Београд Ивана Николић истакла је да је посебно радује што „Аренина Лига шампиона“ из године у годину окупља све већи број школа и деце.

„Ово је трећа „Аренина Лига шампиона“ коју организујемо на Новом Београду и посебно ме радује што из године у годину окупља све већи број школа и деце. Када смо почели, учествовао је значајно мањи број школа, а данас већ имамо и друге општине, попут Старог града, које су препознале вредност овог пројекта и прикључиле му се. Данас смо на трибинама имали атмосферу каква се виђа на правим великим такмичењима. Подршка коју су деца имала док су играла показује колико им овакви догађаји значе и колико је важно да им пружимо прилику да се баве спортом. Поносни смо што кроз кампању „Моје право да бирам спорт“, уз велику подршку компаније Arena Channels Group, окупљамо све већи број деце. До сада је кроз различите програме и активности прошло више од 30.000 малишана. У суботу нас очекује и инклузивни турнир у кошарци у колицима, а за наше најмлађе организујемо и „Аренину шаховску лигу“. Наш циљ је да терени буду пуни деце, јер је управо то суштина свега што радимо, промоција спорта, здравих животних навика и активног детињства“, истакла је председница Ивана Николић.

Директор Arena Channels Group Небојша Жугић истакао је да је овогодишње издање „Аренине Лиге шампиона“ било најуспешније до сада.

„Овогодишње издање дефинитивно је било најпопуларније до сада. Организовано навијање и атмосфера на трибинама били су на нивоу коме би могли да позавиде и многи озбиљни фудбалски клубови“, истакао је Жугић.

Градска општина Нови Београд наставља да кроз бројне спортске програме и манифестације подстиче децу и младе да се баве спортом, развијају здраве животне навике и активно проводе слободно време.