РАДИОНИЦЕ БОЋАЊА ЗА ОСОБЕ СА ИНВАЛИДИТЕТОМ МЕСТО ПОДРШКЕ И ДРУЖЕЊА

slika slika slika slika slika slika slika

Председница Градске општине Нови Београд Ивана Николић присуствовала је радионици боћања за особе са инвалидитетом, коју сваке среде у својим просторијама организује Градска општина Нови Београд поседством свог Центар за бригу о старима, деци и особама са инвалидитетом. 

Боћарска радионица већ више од деценије окупља особе са инвалидитетом са територије читавог Београда и представља место дружења, подршке, инклузије и заједништва, како за учеснике, тако и за чланове њихових породица и пријатеље.

Председница Николић је истакла да поред припрема за боћарске турнире, који се под покровитељством Општине организују два пута годишње, радионица има и важан рекреативни и социјални карактер, јер учесници имају прилику да разговарају, размењују искуства и добију подршку у вези са остваривањем права која им држава гарантује.

„Посебно ми је драго што кроз активности нашег Центра за бригу о старима, деци и особама са инвалидитетом можемо да допринесемо већој видљивости спортских активности особа са инвалидитетом и њиховој активној укључености у друштвени живот. Наставићемо да подржавамо програме који промовишу инклузију, једнаке могућности и квалитетнији живот свих наших суграђана“, изјавила је председница Градске општине Нови Београд Ивана Николић.

Градска општина Нови Београд наставиће да реализује активности чији је циљ унапређење квалитета живота и стварање једнаких могућности за све грађане.

Радионици су присуствовали председниик Новобеоградског боћарског савеза Предраг Ђорђевић и директорка општинског Центра за бригу о старима, деци и особама са инвалидитетом Милка Миловановић Минић.