ПРЕДШКОЛЦИ ПРИРЕДИЛИ ПРАЗНИК АТЛЕТИКЕ НА НОВОМ БЕОГРАДУ

slika slika slika slika slika slika slika slika slika slika

Више од 400 малишана из 35 новобеоградских вртића данас је учешћем на XIV Мини атлетском митингу, у Хали спортова „Ранко Жеравица“, уприличило празник атлетике.

Атлетски митинг за најмлађе организовали су Предшколска установа „11. април“ и Атлетски клуб Нови Београд, под покровитељством Градске општине Нови Београд и ТВ Арена спорт, који су се побринули да сви учесници на поклон добију мајице и медаље, а екипе најуспешнијих вртића и пехаре. Манифестацију је отворила председница Општине Нови Београд Ивана Николић.

„Атлетика је краљица спортова и дисциплина у којој се деца прво опробају. Ми имамо бесплатну атлетику у пет новобеоградских вртића, што нам је јако важно, као и чињеница да је кроз кампању „Моје право да бирам спорт“ више хиљада деце имало могућност да се опроба у различитим спортовима, да виде за шта су талентовани и изаберу оно што им највише одговара“, рекла је Ивана Николић.

Општина Нови Београд ће, како је нагласила председница, кроз „Новобеоградске дане породице“, наставити да организује сличне манифестације које промовишу породичне вредности, заједништво и фер-игру.

„Желимо да наша деца науче да се радују победи, да развијају тимски дух, али и да, када изгубе, честитају победнику и наставе вредно да тренирају, све док не постигну успех“, рекла је Ивана Николић.

Она се захвалила директорки „ПУ 11. април“ Данијели Ђого, као и васпитачима који улажу велики труд да деца у најранијем узрасту развијају љубав према спорту и здрав стил живота, као и директору Компаније „Arena Channels Group“ Небојши Жугићу, са којим је уручила пехаре најбољим тимовима.

За малишане који су пре такмичења продефиловали са транспарентом свог вртића, било је то прво велико спортско надметање. Такмичили су се у дисциплинама мини-спринт и препоне, збирном скоку удаљ и у мини-кросу, а са трибина су их здушно бодрили њихови другари, родитељи и васпитачи.

У збирном пласману, пехаре су добили тимови вртића „Драган Лаковић“, „Маја“ и „Тесла“, а најбоље пласирани, у свакој дисциплини посебно, била су деца вртића „Наша радост“, „Петлић“ и „Звездана прашина“.

Манифестација је почела химном Републике Србије коју је отпевао хор Предшколске установе. Програм је увеличао и наступ КУД-а „Талија“, а присутни су били и волонтери Црвеног крста Нови Београд.