ПОВОДОМ НАЦИОНАЛНОГ ДАНА ДАВАЛАЦА КРВИ УЧЕНИЦИМА УРУЧЕНЕ НАГРАДЕ
Поводом 11. маја, Националног дана давалаца крви Србије, а у оквиру Недеље Црвеног крста Србије која траје од 8. до 15. маја под слоганом „Уједињени у хуманости“, Градска општина Нови Београд и Црвени крст Нови Београд организовали су у порти Храма Светог Димитрија уручење награда ученицима основних и средњих школа у оквиру наградног темата „Крв живот значи“.
Млади су учествовали у категоријама ликовних и литерарних радова, изради видео садржаја и кратких СМС порука којима су мотивисали грађане да се одазову позиву добровољног давања крви.
Председница Градске општине Нови Београд Ивана Николић поручила је да се на данашњи дан подсећамо трајних вредности човекољубља, солидарности и заједништва и захвалила се ученицима који су својом креативношћу допринели подизању свести о важности добровољног давалаштва крви, као и волонтерима Црвеног крста Нови Београд који су увек доступни када је помоћ потребна.
„Градска општина Нови Београд има изузетну сарадњу са Црвеним крстом коју настављамо са једнаком посвећеношћу. Буџетом за ову годину предвидели смо средства за програмске активности Црвеног крста Нови Београд, која су значајно увећана у односу на претходне године. У данашње време важно је да будемо једни другима подршка. Добровољни даваоци крви заиста помажу свим нашим грађанима којима је помоћ неопходна и зато заслужују велико хвала и од Градске општине и од сваког од нас понаособ“, рекла је Ивана Николић.
Секретар Црвеног крста Нови Београд Зоран Ранковић поздравио је присутне грађане, награђене ученике и представнике Градске општине Нови Београд и захвалио се свима на успешној сарадњи.
Српско друштво Црвеног крста основано је у Београду 1876. године, свега 13 година након оснивања светске организације у Женеви, што сведочи да су хуманост и жеља да се помогне људима када им је тешко, својствене вредности нашег народа.
)
