ПЛОГИНГ РАДИОНИЦЕ У ЈОШ ДВА ВРТИЋА

slika slika slika slika slika

Градска општина Нови Београд и репрезентативци у трчању и сакупљању смећа из Спортског удружења „Плогинг Србија”, организовали су бесплатне еколошке радионице за још два вртића, „Искрица“ и „Mилева Марић Ајнштајн“.

Тиме је настављена акција подизања свести код најмлађих о важности очувања животне средине, кроз игру и дружење. До сада су одржане 23 плогинг радионице.

После занимљивог предавања о правилном одлагању отпада и очувању животне средине, прилагођеног узрасту деце, малишани су уз мноштво питања и одговора на тему очувања природе, сакупљали отпад са српским репрезентативцима и победницима међународног такмичења у плогингу у Женеви.

Учење најмлађих лепом и одговорном понашању према природи и свом непосредном окружењу, Градска Општина Нови Београд наставиће и у другим вртићима ПУ „11. април”.