ОТВОРЕН ФЕСТИВАЛ СТВАРАЛАШТВА СТАРИЈИХ „ЗЛАТНО ДОБА“
Под слоганом „Стварам, дакле нисам сам“ у Скупштини града Београда отворен је 24. Фестивал стваралаштва старијих „Златно доба“ на којем су уручене награде старијим корницима Центра за њихвово уметничко стваралаштво.
Општина са Геронтолошким центром има партнерски однос у области унапређења квалитета живота и бриге о нашим најстаријим суграђанима.
У минулом периоду Општина је посредством свог јединственог Центра пружила подршку у раду кроз бројне едукативне, културно уметничке и забавне активности, где су корисници услуга Геронтолошког центра Нови Београд имали прилику да искажу своје таленте кроз учешће у уметничком програму.
Такође, Геронтолошки центар Београд је део успостављене јединствене мреже за спречавање и превенцију свих облика насиља, коју је иницирала Општина Нови Београд, посредством свог јединственог Центра за бригу о старима, деци и особама са инвалидитетом.
Догађају је у име Градске општине Нови Београд присуствовала директорка тог Центра Милка Миловановић Минић.
)
