КАРАВАН „РАСТИМО ЗАЈЕДНО“ У ВРТИЋУ „ИСТОК“
Градска општина Нови Београд и ПУ „11. април“ данас су, у вртићу „Исток“, били домаћини Каравана „Растимо заједно: Породица на првом месту, у сваком месту“, Министарства за бригу о породици и демографију.
Националној кампањи подршке деци и родитељству, поред министарке Јелене Жарић Ковачевић, директорке ПУ Данијеле Ђого, деце, васпитача и родитеља, присуствовала је и председница Општине Ивана Николић, са својим тимом.
Председница је малишанима и родитељима пожелела лепо дружење уз спортске игре, такмичења и креативне радионице, које у склопу каравана промовишу заједништво и тимски рад.
„Из дана у дан растемо, сваки пут када урадимо нешто добро за свог друга, пријатеља и породицу, а посебно за најмлађе. Овакви пројекти уче децу колико је важно да буду ту једни за друге“, рекла је председница.
Она је подсетила да је Општина Нови Београд следећи националну политику бриге о деци и породици, покренула низ локалних пројеката.
„У октобру 2024. године покренут је пројекат „Добро дошла бебо на Нови Београд“, поделa пакета добродошлице за бебе, а од ове године и пројекат „Новобеоградска мама“. У сарадњи са друштвено одговорним компанијама. Пакети за мајке садрже поклоне, купоне и ваучере са попустима за куповину и коришћење различитих услуга“, рекла је Ивана Николић.
Општина је урадила много и на уређењу вртића, али и на организацији едукативних радионица из области екологије и безбедности.
„На Међународни дан породице, 15. маја, стартовале су радионице о безбедности деце, у сарадњи са Саобраћајном полицијом, Сектором за ванредне ситуације Града Београда и Агенцијом за безбедност саобраћаја, а до краја јуна у оквиру „Новобеоградских дана породице“ очекује нас још много лепих породичних дружења на више локација“, рекла је председница Николић.
Караван „Растимо заједно“, према речима министарке Јелене Жарић Ковачевић, до сада је обишао више од 40 места широм Србије.
„Веома нам је значајна сарадња са јединицама локалне самоуправе, које најбоље разумеју потребе локалног становништва. Обилазимо подједнако градска и рурална подручја, како би у директом контакту са родитељима, васпитачима и децом, разговарали о иницијативама које могу допринети што бољој демографској слици и реализацији Стратегије демографског развоја у периоду од 2026. до 2036. године“, рекла је министарка.
)
