И ОПШТИНА НОВИ БЕОГРАД У АКЦИЈИ ЦЕЛА СРБИЈА ИГРА МИНИ-РУКОМЕТ

slika slika slika slika slika slika slika

Градска општина Нови Београд данас се са члановима Рукометног клуба „Нови Београд“ придружила заједничком спектаклу под називом „Цела Србија игра мини-рукомет“, који су организовали Рукометни савез Србије и ЕХФ.

Млади рукометаши Новог Београда тиме су се придружили великој манифестацији у којој је учествовало више од 4.000 деце из 127 рукометних клубова и основних школа из целе Србије. Манифестација је праћена путем онлајн видео-платформе и на најлепши начин допринела промоцији рукомета међу најмлађима, популаризацији спорта, заједништва, здравог начина живота и незаборавних успомена које млади стичу кроз оваква дружења.

Мини-рукометној акцији испред зграде Градске општине Нови Београд, присуствовала је и председница Ивана Николић са члановима Већа ГО.

„Са задовољством подржавамо све акције које промовишу  спорт и здраве, позитивне вредности, посебно кад је реч о деци. Спортски савез Новог Београда је велики ослонац свим клубовима на нашој општини. Поред клупског спорта, у сарадњи са Предшколском установом „11. април“, основним школама и друштвено-одговорним компанијама, много улажемо и у развој школског спорта. Обнављамо и уређујемо дечија игралишта и спортске терене, јер  желимо да нам деца буду здрава и да имају што више уређеног простора за бављење спортом“, рекла је Ивана Николић.