ПРЕДСЕДНИЦА НИКОЛИЋ РАЗГОВАРАЛА СА МИНИСТАРКОМ ЗА БРИГУ О ПОРОДИЦИ И ДЕМОГРАФИЈУ
Председница Градске општине Нови Београд Ивана Николић заједно са својим тимом састала се са министарком за бригу о породици и демографију Јеленом Жарић Ковачевић, са којом је разговарала о актуелним пројектима и будућим иницијативама усмереним на унапређење демографске политике и квалитета живота грађана. Током састанка посебна пажња посвећена је програмима који доприносе оснаживању жена, побољшању положаја деце и јачању подршке породицама.
Министарка је похвалила досадашње активности и пројекте које Градска општина Нови Београд спроводи у овим областима, истичући да представљају добар пример локалне самоуправе која препознаје потребе својих суграђана и активно ради на њиховом решавању.
Саговорнице су се сагласиле да су улагање у породицу, подршка родитељству и стварање бољих услова за одрастање деце од кључног значаја за демографски развој и будућност друштва. Разматране су и могућности за реализацију нових пројеката који би додатно унапредили социјалну сигурност и квалитет живота породица на територији општине.
На састанку је договорено да ће Министарство за бригу о породици и демографију пружити подршку Градској општини Нови Београд у спровођењу планираних пројеката, како кроз институционалну сарадњу, тако и кроз различите видове подршке.
)
